Панатинайкос едва удържа Галатасарай (видео)

(сн.euroleague.net)
28-03-2015 09:52

Панатинайкос вкара 6 тройки в четвъртата част, за да спечели важна победа за плейофите срещу Галатасарай. Гръцкият гранд се наложи над тима на Душко Иванович с 86-84 в драматична битка от Топ 16 на Евролига в петък вечер. Така Панатинайкос подобри представянето си в надпреварата и се изравни на трета позиция с Макаби в група Е с актив 7-5, докато Галатасарай допусна девета поредна загуба и записва негативен актив с 2 успеха и 10 поражения. В следващия  кръг тимът на Душко Иванович посреща у дома АЛБА Берлин, а Галатасарай гостува в Израел на шампиона Макаби.

Панатинайкос поведе в началото на мача като имаше предимство през първия период. Мачът продължи да бъде доста оспорван, но през втория период  Галатасарай обърна и на почивката изоставаше само с две точки при 40-38. Зелените обаче взеха контрол в мача в третия период и поведоха убедително с 10 точки при 51-41. Домакините от турския тим обаче, не се отказваха и отново стопиха пасив до две точки при 59-57. В последния период последва канонада от тройки на гостите от Панатинайкос, които вкараха 6 тройки през първит седем минути и си осигуриха двуцифрена преднина при 81-70. Гаталасарай обаче отговори със щурм 8-0 и отново направи обстановката в залата напрегната като намали до една 15 секунди преди края при 84-83. Последваха няколко наказателни удара, при които играчите на Панатинайкос не трепнаха и удържаха победата до край.

Естебан Батиста се включи най-слно за успеха на Панатинайкос с 14 точки, 6 борби и 4 откраднати. Джеймс Гист също добави 14, а Влантимир Гианкович реализира 13. Димитрис Диамантидис завърши двубоя с 11 точки и 9 асистенции, а Лоукас Маврокефалидас добави 10.

За Галатасарай Патрик Йънг бе над всички с 24 точки и 9 борби, а Зоран Ерцег добави 19. Владимир Мицов отбеляза 17 и направи 7 асистенции, а Джъстин Картър се отчете с 10 точки, 7 борби и 6 асистенции.