Черно море Порт Варна (14) очаквано поведе в регион Добруджа

(снимки: Румен Сарандев)
26-10-2014 16:26 | Станислав Викторов

Отборът на Черно море Порт Варна спечели две убедителни победи в първия турнир за момчета до 14 години в регион Добруджа и оглави класирането в група А. В зала „Христо Борисов” във Варна младите баскетболисти на треньора Спас Натов надделяха последователно над Доростол (Сс) с 59-37 и над градския съперник Академик със 72-30.

В първата среща за деня един срещу друг застанаха отборите на Академик и Доростол. След равностойна първа част, гостите от Силистра дръпнаха в резултата и на почивката водеха с 18 т. – 26-44. След третата четвърт „академиците” стопиха преднината на 11, но нямаха сили за пълен обрат. Краен резултат – 47-68 (19-23, 7-21, 13-6, 8-18) за Доростол.

Поредното дерби между Доростол и Черно море Порт Варна бе белязано с дебюта на Михаил Молдов с екипа на „моряците” точно срещу родния му клуб от Силистра. И тук равностойна първа четвърт, последвана от силна втора част за варненци 19-6 и аванс от 14 точки на полувремето. След две разменени части след почивката бе оформен краен резултат 37-59 (10-11, 6-19, 16-14, 5-15) за Черно море Порт Варна.

В последния мач от програмата Черно море Порт Варна се наложи над Академик Варна със 72-30 (13-4, 26-6, 15-10, 18-10).