Дунав взе и второто си домакинство на Хасково за 2-0 в серията

(сн. BGbasket.com)
11-04-2014 19:41

Дунав 8806 вече е на победа от финал в НБЛ-жени, след като спечели и второто си домакинство на Хасково 2012 с резултат 68-57. Действащият шампион допусна откъсване на 9-10 точки на съперника през първата част, но още преди почивката се върна и поведе, като не погледна назад до края на срещата. При 2-0 в полза на русенки серията се премества в Хасково, където мач №3 ще се играе в понеделник, а всяка следваща среща може да е последна.

Страхотно начало на гостите доведе до двуцифрена разлика още в първите 4 минути на срещата при 12-2. Хасково игра много силно в защита през първите 10 минути и успя да задържи аванс от 9 точки след края им. Точно обратното се случи през втората част – домакините затегнаха защитата е резултатността на хасковлийки бързо спадна, а скоро се стигна и до изравняване и обрат за 5 точки преднина на Дунав на почивката. Русенки бяха по-добри и след подновяването на играта, като постепенно увеличиха преднината си, за да я направят двуцифрена след третата част. До края шампионките задържаха комфортен аванс и се поздравиха с победата.

Русенки овладяха с цели 20 борби повече от съперника си – 46-26 и имаха по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 45% срещу 36%. Най-резултатна за победителките с 23 точки бе Радостина Димитрова, която добави и 7 борби. 14 точки и 12 борби добави Кристина Сантяго.

За Хасково 2012 Корин Адамс вкара 17 точки и отне 5 топки. 12 точки и 8 борби регистрира Уолтия Рол, а 10 вкара Лидия Върбанова.