Везенков до последно под въпрос за квалификациите


Везенков до последно под въпрос за квалификациите
(сн. fiba)
31-07-2025 13:15 | BGbasket.com

Александър Везенков ще бъде до последно под въпрос за мачовете на националния отбор на България за мъже срещу Австрия и Нидерландия от предварителните световни квалификации. Това съобщават от Българската федерация по баскетбол чрез своя официален сайт. Според информацията лидерът на Олимпиакос продължава да лекува контузия, която получи на финалите в шампионата на Гърция.

Както е известно, крилото трябваше да се включи в подготовката на българите след контролите с Румъния, които приключиха в началото на настоящата седмица. Треньорският щаб и българският национал ще имат допълнителни разговори в следващите седмици, за да преценят ситуацията.

 

29-годишният баскетболист попадна в разширения състав на „лъвовете“ още през май. Той изяви желание да помогне за мачовете от пресявките, но заяви, че иска и да излекува травмата в своя глезен. За последно той облече екипа на представителния ни тим в края на февруари, когато взе участие в пресявките за Евробаскет 2025.

 

В последните седмици селекционерът Росен Барчовски на няколко пъти поясни, че се надява Везенков да се включи за част от мачовете на националите.

 

Припомняме, че българите почиват в първия кръг от група F, а на 6 август ще открият участието си с визита на австрийците в Швехат, докато три дни по-късно ще домакинстват на нидерландците в „Арена СамЕлион“. Следващият мач на българския отбор е на 16 август, когато ще приеме на Австрия в „Арена Ботевград“. Четири дни след това „лъвовете“ ще сложат край на пресявките с гостуване на "лалетата" в Алмере.

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Александър Везенков, България - мъже, Предварителни квалификации за Мондиал 2027
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи