Далас елиминира Оклахома след драматичен обрат

19-05-2024 09:47 | BGbasket.com

Далас е първият финалист в Западната конференция на НБА. Тимът записа драматична победа срещу лидера в редовния сезон Оклахома у дома със 117:116 и с общ резултат 4-2 затвори серията в своя полза. Лука Дончич и компания изоставаха със 17 точки в началото на третата част, но направиха обрат в края.

Далас водеше със 115:110 малко повече от минута преди края, но ключови стрелби на Гилджъс-Аликзандър и Холмгрен изведоха „гръмотевиците“ напред със 116:115 при оставащи 20 секунди. Пи Джей Уошингтън бе фаулиран на тройката 2.5 преди края, като вкара първите два, но умишлено изпусна третия и с това на практика почти не остави време за отговор на съперника.

Лука Дончич направи четвърти трипъл-дабъл в плейофите този сезон и трети пореден, завършвайки с 29 точки, 10 борби и 10 асистенции.

За Оклахома над всички с 36 точки и 8 асистенции бе Шей Гилджъс-Аликзандър.

На финала на Запад Далас, който ще играе за трофея в конференцията за втори път в последните три сезона, ще се изправи срещу победителя от серията между Денвър и Минесота, където се стигна до седми мач.

Тагове: НБА, Оклахома, Далас