Тунджа и Шумен ще определят петия при юношите U17

(сн. shumenbasket.org, архив)
11-05-2024 14:21 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол и Шумен ще играят за петото място в Държавното първенство за юноши U17. Това стана, след като те спечелиха днешните си мачове за разпределение на 5/8 позиция на шампионата.

В първия двубой за деня Тунджа Ямбол надви трудно Ънстопабъл с 67:65.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което отново имаше равенство – 28:28. Отборът на Стойо Чолаков дръпна с 16 след паузата и макар по-малко от пет минути преди края баскетболистите от Добрич да успяха да изравнят, Тунджа измъкна успеха в края.

Стефан Касабов има 14 точки за победителите, с 12 точки, 7 борби, 6 асистенции и 5 грешки е Георги Иванов.

За съперника Добромир Шерингов отбеляза 17 точки, Георги Арнаудов има 16 и 7 борби.

Шумен спечели доста по-лесно мача си срещу Спартак Плевен, побеждавайки със 76:49.

След близо четири минути без кош и от двата отбора, съставът на Звонко Папак започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 38:15. Авансът в полза на Шумен достигна 32 точки след паузата, като тимът нямаше проблем да спечели. Не липсваше и напрежение, като последните 16 минути Спартак доигра без старши треньора си Тодор Тодоров, който реагира след получено техническо нарушение на негов състезател и на свой ред бе санкциониран с две поредни и изгонен, като мачът довърши неговият помощник Антонио Станков.

Радостин Божилов бе над всички за победителите с 25 точки и 19 борби, Владислав Станев има 15 точки и 16 борби.

За Спартак Ивайло Войников записа 13 точки и 14 борби, а 10 точки добави Павел Парашкевов.