Категоричен Миньор 2015 триумфира в I дивизия при юношите U19

(сн. facebook.com/bkminyor)
21-04-2024 15:11 | BGbasket.com

Миньор 2015 спечели I дивизия на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19. На финала в собствената си зала „Борис Гюдеров“ тимът постигна категорична победа срещу Берое със 109:52.

Домакините на практика свършиха работата си още през първото полувреме, в което вкараха 10 от своите 15 тройки в мача и на почивката се откъснаха с 62:19. Те поддържаха солидния си аванс и след паузата, печелейки без проблеми.

Миньор 2015 имаше предимство по всички показатели, като освен точния си мерник от далечно разстояние, вкара 50 точки под коша, а също така допусна двойно по-малко грешки от опонента си – 15 срещу 30.

Над всички за победителите бе Денис Григоров със 7 тройки, 6 от които през първото полувреме, и общо 33 точки. Камен Каменов записа 19 точки и 10 борби, с 14 точки е Богомил Лозанов, 10 добави Виктор Пейков.

За Берое Стефан Зигел реализира 11 точки, с 10 е Йоан Хабиб.

Бронзовите медали бяха спечелени от Доростол след куадрупъл-дабъл на Михаил Добрев.