Любомир Киров: Доволен съм от реакцията на играчите

11-04-2024 00:33 | BGbasket.com

Рилски спортист си припомни вкуса на триумфа в Топ 6 на Sesame НБЛ. „Скиорите“ сразиха ЦСКА с 88:78 в залата на „червените“. Наставникът Любомир Киров бе лаконичен след победата на Рилецо.

Изиграхме добър мач през второто полувреме. През първото позволихме на ЦСКА да се разиграе, проблемът беше в защита, но като цяло съм доволен от реакцията на играчите на голямата почивка, че успяхме да спечелим. За нас е важно отсега нататък да печелим мачовете, за да можем да се утвърдим на второто място“, заяви Киров.

Успехът на Рилски коментира и Алекс Симеонов. Българският национал допринесе за победата и постави името си сред реализаторите. Крилото остави на сметката си 13 точки, 5 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка и 1 чадър за 22 минути, прекарани на паркета. Ето какво каза той: