Нова драма с точка разлика между Сакраменто и Уориърс, този път без Везенков

26-01-2024 08:54 | BGbasket.com

Отборът на Александър Везенков Сакраменто записа драматична победа срещу Голдън Стейт Уориърс в първото от седемте си поредни гостувания в Националната баскетболна асоциация. В отсъствието на българина, който е контузен, „кралете“ надвиха своя съперник със 134:133.

Двубоят е трети между двата тима от общо четири изиграни през сезона, който завършва само с точка разлика, като предишният също бе спечелен от отбора на Майк Браун.

Иначе Сакраменто бе тимът, който водеше през повечето време на този мач, но само веднъж и то в самото начало, разликата в негова полза бе двуцифрена.

Две минути преди края Кингс имаха 5 аванс, но тройка на Стеф Къри и 4 поредни точки на Джонатан Куминга доведоха до пълен обрат 48 секунди преди сирената – 133:132. Кевин Хъртър пропусна от тройката, но забивка на Домантас Сабонис при оставащи 22 секунди на практика донесе успеха на гостите, след като до края „воините“ пропуснаха златни шансове да спечелят мача, като в края и Стеф Къри направи нетипична за него грешка, губейки топката.

Домакините останаха без Дреймънд Грийн в последните седем минути, който показа познатото си лице и след като стъпи върху падналия на земята Домантас Сабонис, бе изгонен.

Втори пореден силен мач направи Харисън Барнс, който този път избухна с рекордните в кариерата си 39 точки срещу бившия си тим. Ди‘Арън Фокс реализира 29 точки, 18 има Домантас Сабонис, с 8 борби и 13 асистенции.

За Голдън Стейт Стеф Къри отбеляза 33 точки, с 31 е Джонатан Куминга.

След този двубой Сакраменто е с баланс 25-18, а в неделя от 4:00 сутринта българско време ще гостува на Далас, отново без Александър Везенков, който ще отсъства между 7 и 14 дни. Уориърс е с 19-23.

Тагове: НБА, Сакраменто, Александър Везенков, Голдън Стейт