Рилски спортист се измъкна след добра трета четвърт

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
13-01-2024 20:55 | BGbasket.com

Отборът на Рилски спортист записа 11-ия си успех от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът се справи като гости с Берое след 82:70 в двубой от 16-ия кръг, изигран в зала "Общинска".

Така баскетболистите на Любомир Киров са с баланс 11-5, като остават на трета позиция във временното класиране, а след четири дни ще гостуват на ЦСКА в София. Съставът от Стара Загора пък има на сметката си 7 победи и 9 поражение, като заема шесто място в подреждането и на 17 януари ще се изправи срещу Академик Пловдив.

Гостите започнаха срещата по-убедително и стигнаха до преднина при 9:2. Постепенно "зелените" започнаха да топят изоставането си, а след успешен наказателен удар на Даръл Дейвис разликата падна до точка - 16:17. В последните секунди на периода обаче Алън Арнет отбеляза кош, за да оформи резултата до 19:16 в края на първия период.

Баскетболистите на Любомир Киров постепенно стигнаха и до първата си двуцифрена преднина от началото на двубоя след кош на Христо Бъчков - 34:24. Карлос ПепинДарин Иванов и Даръл Дейвис се намесиха с общо 8 точки, за да стопят изоставането на тима си до 2, но Джон ФлорвиъсАлександър Янев и Александър Янев отвърнаха, за да стигнат до нова разлика на почивата при 46:39.

Съвсем друго лице показаха баскетболистите от Самоков след подновяването на играта. Тимът постепенно започва да натрупва преднина, а след десет минути игра и 23:12 в частта, "Рилецо" вече разполагаше с преднина от 18 точки.

Домакините показаха ново лице през първите шест минути от последния период, като направиха 12 безответни точки, за да скъсят дистанцията до противника до 10 точки при 67:77. Последва и точна стрелба от тройката на Николай Титков, а Алекс Симеонов отбеляза първите точки за тима си след пет минути без нито един кош. В последните 2:55 до сирените единственият, който успя да се разпише бе Майкълин Скот, като оформи и крайния резултат от мача.

За победата най-резултатен бе Алън Арнет с 12 точки, 11 отбеляза Александър Янев, 10 и 6 борби записа Мирослав Васов.

Даръл Дейвис бе най-добър за Берое, като записа 14 точки, 6 борби и 5 асистенции, Николай Титков финишира с 13 точки, с 12 и 6 борби остана Антун Маричевич.