Балкан нямаше шанс срещу класата на Билбао

(сн. balkan-basket.com)
10-01-2024 20:38 | BGbasket.com

Балкан записа нова загуба във втория етап на ФИБА Къп. На свой терен в „Арена Ботевград“ тимът загуби от един от фаворитите за трофея този сезон Билбао с 62:94. Елитният испански тим поведе почти от самото начало и без проблеми спечели срещата. В този двубой „зелените“ бяха без Йордан Минчев, който е с болки в коляното, а още тази седмица се очаква да се подсилят с нов гард.

Поражението бе трето поредно за българския шампион в турнира, като той остава на последното място във временното класиране. Билбао пък е лидер в групата с пълен актив от три победи.

Следващият мач на отбора от Ботевград във ФИБА Къп е на 23 ноември като гост на Порто.

Баскетболистите на Небойша Кнежевич поведоха със 7:2 на старта на мача, но много бързо съперникът взе инициативата и след десет минути игра обърна за 20:15.

Билбао успя по-добре да се възползва от грешките на домакините, вкара повече точки под коша и на почивката водеше с 43:32. „Зелените“ не успяха да опазят добре Адам Смит, вкарал 16 само през първото полувреме, а те основно разчитаха на Димитър Димитров и Йонас Зохоре с общо 24.

Смит продължи да тормози защитата на Балкан и след паузата, а разликата продължи да расте и преди последната част Билбао се откъсна със 75:47.

До края играта бе сравнително равностойна, но гостите нямаха проблем да поддържат комфортен аванс и да спечелят.

Най-резултатен за победителите бе Адам Смит с 25 точки за по-малко от 20 минути.

За Балкан 19 точки реализира Димитър Димитров.