Миньор 2015 шокира лидера Черноморец и му нанесе втора загуба

(сн. facebook.com/bkminyor)
06-01-2024 20:27 | BGbasket.com

Миньор 2015 поднесе изненадата на 15-ия кръг в НБЛ, като победи лидера Черноморец като домакин с резултат 82:80. Така баскетболистите на Георги Младенов прекъснаха лошата си серия от три поредни загуби и станаха едва вторият отбор, побеждавал бургазлии през сезона до момента след Рилски спортист. Мачът бе игран в зала „ЦСКА“ в София, а след двуцифрено изоставане след третата част спечели последната с 14 точки разлика и стигна до победата. Победата е важна за Миньор и неговата позиция в средата на временното класиране, като активът му е 6-9, а Черноморец остава лидер и след този кръг с 13-2. В следващия Миньор гостува на Шумен, а бургазлии – на Ямбол.

Високо резултатна и оспорвана първа четвърт доведе до резултат 25:25 след една десетка. Миньор излезе напред в началото на втория период, но гостите обърнаха резултата и запазиха малка преднина до почивката, когато резултатът беше 43:38. В силна трета част за Черноморец тимът направи разликата двуцифрена и я задържа за 66:54 след 30 минути.

Преднината на Черноморец остана 10 точки до средата на заключителния период, когато след 10 поредни точки на Миньор резултатът бе изравнен при 77:77. Евгени Хаджирусев спря „сушата“ за бургазлии с тройка, но Георги Кендеров отвърна с два безответни коша за 81:80 при минута до края. След няколко грешки на отборите и поредни нарушения на гостите те така и не успяха да отбележат до края, а Александър Милов оформи крайния резултат от наказателната линия.

Миньор победи с осем баскетболисти, влезли в игра. 27 точки и 5 асистенции записа Лъчезар Тошков, 14 плюс 5 борби добави Георги Кендеров, а 11 плюс 8 – Данило Арнитович.

За Черноморец Христо Захариев записа 24 точки и 5 асистенции, а Травис МакКонико се включи с 18 точки и 5 борби. За тима играха седем баскетболисти, един от които бе на терена едва 7 минути.