Спартак удържа Берое след трилър в Стара Загора

02-12-2023 21:14 | BGbasket.com

Отборът на Спартак Плевен записа трета поредна победа в SESAME Национална баскетболна лига. Баскетболистите на Любомир Минчев удържаха Берое с 81:79 в среща от десети кръг, изиграна в зала "Общинска", Стара Загора.

По този начин плевенчани се изкачват до втората позиция във временното класиране на първенството  6 победи и 4 загуби, докато тимът на Андреа Марушич е на осмото място с баланс от 4-6.

Дебют за "зелените" направи най-новото попълнение в състава - Седариан Рейнс.

Двубоят вървеше кош за кош съвсем равностойно в първите минути, но тройка на Ивко Ивков изведе гостите напред с 8 точки преднина - 20:12. Берое навакса по-голямата част от разликата, а кош на Рейнс със сирената оформи резултата в края на периода при 17:21.

Интригата продължи да се заплита и във вторите десет минути, двата тима отново се движиха ръка за ръка в резултата. Браянт Томас обаче върна за кратко спокойствието на тима си след лесни две точки - 36:29, но домакините отново доближиха до 2 точки след добри включвания на Антун Маричевич и Николай Стоянов. В края на периода Денислав Вутев и Родни Първис се погрижиха Спартак Плевен да остане на лидерската позиция при 40:36.

След подновяването на играта домакините се събраха и стигнаха до първото си водачество в резултата - 44:42 след точна стрелба от далечно разстояние на Николай Титков, но равенството бързо бе налице още в следващата атака с помощта на Николай Стоянов. Титков наниза още две тройки за три подред, но съотборниците му не се възползваха да дръпнат в резултата, а баскетболистите на Любомир Минчев си осигуриха отново преднина преди последния период - 63:58.

Спартак Плевен контролираше заключителната четвърт, като запази лидерската си позиция през цялото време. Независимо, че Титков нанизваше нови тройки в коша на противника, Берое успя единствено да се доближи на точка от противника, но гостите след това все се изстрелваха напред в резултата. В края на мача много важна тройка дойде от страна на Станимир Маринов за 81:77, а двата успешни наказателни удара на Карлос Пепин не спасиха тима му в края на мача.

Николай Стоянов завърши с 16 точки и 5 борби за победата на Спартак Плевен. Станимир Маринов (6 асистенции) и Браянт Томас (12 борби) добавиха по 15. Родни Първис приключи с 14.

За Берое Карлос Пепин записа на сметката си 19 точки и 7 борби. Дарин Иванов, Антун Маричевич и Николай Титков (5 асистенции и 5 тройки) отбелязаха по 15, а Даръл Дейвис се разписа с 11 точки и 9 асистенции.