Без изненада: Монтана 2003 с пет поред в А група

(сн. БК Монтана 2003)
02-12-2023 16:33 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очакван и общо пети пореден успех в женската А група. Опитният тим не срещна затруднения срещу младия състав на Локомотив София, побеждавайки го със 103:49 в столичната зала „Триадица“.

След този двубой отборът на Преслав Пешев е с баланс 7-1 преди визитата си на Шампион 2006 след седмица, докато този на Лилия Георгиева е с 4-4 и му предстои мач срещу Академик в Пловдив.

Всичко на практика се реши още през първото полувреме, след което Монтана 2003 се откъсна с 56:30 след общо 44 точки на триото Тея Робинсън, Адисън Ричардс и Преслава Колева.

Гостите имаха предимство по всички показатели и след паузата, като разликата продължи да расте и те спечелиха още по-убедително.

Минутите за победителите бяха сравнително равномерно разпределени, като най-резултатна с 23 точки бе Адисън Ричардс. Тея Робинсън отбеляза 19.

За Локомотив Магдалена Георгиева реализира 19 точки, 10 има Гергана Цекова.