Берое Стара Загора мина през Варна за 8 поред

02-12-2023 17:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа сравнително лесна победа при гостуването си на Шоутайм във Варна с 86:52 в осми кръг от женското първенство.

Това бе осма поредна победа за старозагорки, като в днешния мач в групата като капитан бе записана и Жаклин Златанова, която е и старши треньор този сезон в тима.

Иначе Берое води от първата до последната минута, като постепенно увеличаваше преднината си. Първото полувреме имаше повече интрига, като Шоутайм се стараеше да поддържа по-малка разлика. Почивката дойде при 27:42.

Третият период реши интригата, като Берое допусна само 9 точки в своя кош, и се откъсна много напред.

Последният период също бе спечелен от гостите, за крайната разлика.

21 точки за успеха записа Цветомира Наумова, 15 добави Николина Зубац, по 14 - Деана Стояновска и Евгения Нацкина.

14 за Шоутайм, който бе само с девет състезателки за мача, вкара Юле Фенткер, а 11 добави Анхела Йошовска.