Левски изравни Черноморец след труден успех в Стара Загора

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
23-10-2023 20:53 | BGbasket.com

Левски изравни Черноморец на върха във временното класиране в Sesame Национална баскетболна лига. „Сините“ записаха трета поредна победа в шампионата, след като надвиха Берое в Стара Загора с 86:76. Те почти пропиляха 17 точки аванс в хода на срещата, позволявайки на съперника да се доближи на 1, но успяха да удържат водачеството си до последно. Загубата бе втора за домакините.

В следващия кръг за Левски предстои дерби с ЦСКА в зала „Триадица“, докато Берое ще гостува на Ямбол.

Само няколко минути бяха необходими на баскетболистите на Димитър Ангелов да натрупат двуцифрена разлика. Макар Берое да демонстрираше по-точен мерник под коша, гостите вкараха пет тройки срещу нито една за опонента си, а в комбинация с петте му грешки, след десет минути игра Левски се откъсна с 31:16 след 10 точки на Великов.

Въпреки слабото начало, отборът на Никола Василев излезе преобразен през втория период. Поредни тройки на Комбаков и Титков започнаха дадоха импулс на тима им, „сините“ започнаха да бъркат по-често, а след серия от 18:4 за малко над пет минути, Берое скъси дистанцията за 34:35. Последваха 7 поредни точки за Левски, които дадоха глътка спокойствие на тима и на почивката той водеше с 45:40.

Мачът продължи да бъде много оспорван и след паузата, като на няколко пъти домакините пропускаха добри възможности да стигнат до пълен обрат и преди последната част съперникът бе напред с 64:61.

Драмата продължи до последно, а в средата на частта тройка на Дарин Иванов доближи Берое само на точка – 71:72. Левски издържа на натиска на съперника си и дори успя да спечели със солидна разлика.

Алън Арнет бе в основата на успеха с 25 точки. Джон Флоривъс има 17 и 8 борби, Златин Георгиев добави 14 точки, а 10 има Асен Великов.

За Берое над всички бе Карлос Пепин с 20 точки и 14 борби. Даръл Дейвис и Михаил Комбаков записаха по 13 точки, с 12 е Антун Маричевич.