Академик надви и домакина на Черноморските игри

27-09-2023 20:28 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа втора победа в турнира Черноморски игри във Варна. Във втория ден тимът се наложи над домакина Черно море Тича с резултат 85:78 след отлична последна част. В утрешния последен мач пловдивчани ще се изправят срещу Ямбол, а домакинът среща Шумен.

След равностойни първи минути пловдивчани взеха малка преднина и я задържаха до края на първата част, след която водеха с 26:23. След няколко изравнявания в началото на втория период гостите отново успяха да излязат напред и на почивката водеха с 47:43. Статуквото се запази дълго през третата част, но „моряците“ я завършиха със серия от 12:3 и обърнаха резултата за 65:61. След оспорвана игра през последната част Академик водеше с едва точка 2 минути преди края. Серия от 6:0 в следващите ключови атаки реши мача в полза на тима.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като с 16 точки и 8 борби завърши Джералд Лидел, а 15 плюс 15 записа Тайлър Криймър.

За Черно море Тича Къртис Джоунс регистрира 22 точки, а с 18 точки и 7 борби завърши Мартин Коцев.

Тагове: Академик Пловдив, Черно море Тича