Момичетата U16 допуснаха обрат срещу Румъния във втората контрола

(сн. BGbasket.com)
31-07-2023 13:22 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за момичета U16 допусна обрат срещу Румъния във втората от двете контроли помежду им в Самоков. Тимът ни отстъпи на своя съперник с 56:60, въпреки че имаше и двуцифрен аванс в хода на срещата.

За разлика от двубоя в неделя, който баскетболистките на Силвия Пеева загубиха с 46 точки разлика, те започнаха много силно този път и още след десет минути игра се откъснаха с 19:8. Авансът им скочи до 16 през втория период, но преди почивката гостите намалиха за 24:32.

Румъния продължи да топи изоставането си и след паузата, а преди решителната четвърт вече имаше минимален аванс – 43:42. Тимът стартира последната част с 8 безответни точки, увеличавайки още разликата, като успя да измъкне успеха.

Николета Стойнова бе най-резултатна за България с 12 точки, 9 има Ванеса Кокалова.

Тагове: България U16 (жени)