Момичетата U16 с тежко поражение в първата проверка срещу Румъния

(сн. BGbasket.com)
30-07-2023 21:01 | Деляна Кадиева

Националният отбор по баскетбол за момичета U16 допусна загуба от тима на Румъния с 45:91 в първата контрола между двата състава, изиграна в "Арена Самоков".

Българките ще премерят сили с румънките отново на 31.07 (понеделник), като проверката ще стартира от 11:00 часа.

Баскетболистките на Силвия Пеева започнаха уверено двубоя, като след първите 10 минути водеха с точка преднина - 19:18. През втората четвърт обаче румънките взеха инициативата и до почивката разполагаха с преднина при 44:27. Нищо не се промени и през второто полувреме, като до края на срещата тимът на Румъния увеличи още аванса си.

За България най-добра бе Силвия Миленова, като остана близо до дабъл-дабъл с 11 точки и 7 борби. 10 отбеляза Албена Соколова.

Тагове: България U16 (жени)