БУБА и Балкан продължават към полуфиналите при момчетата U15

(сн. БФБ)
26-05-2023 16:12 | Деляна Кадиева

БУБА Баскетбол и Балкан успяха да се класират за полуфинали на Държавното първенство по баскетбол за момчета U15 в София.

Така на 27.05 (събота) отборът от София ще се изправи срещу победителят от мача Черно море Тича - Славия, докато тимът от Ботевград срещу победителя от срещата ЦСКА - Делфин.

В първия двубой от четвъртфиналите БУБА Баскетбол записа категорична победа над Шумен след 75:41.

Тимът от София си осигури двуцифрена преднина от 14 точки през първите десет минути от срещата и успя да я запази до почивката - 40:24. През третия период обаче баскетболистите на Янко Янков отстъпиха на съперника си с 8:22 и не успяха да намерят възможност да стопят изоставанто си до края на мача.

Във втората среща за деня Балкан надигра Дунав 2007 Русе с 63:44 в София. Тимът от Ботевград си осигури двуцифрена преднина от 13 точки при 25:12 след първия период и до края на двубоя остана на лидерската позиция в резултата.