Любомир Киров: Нищо не е свършило

09-05-2024 22:20 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Рилски спортист допусна първа грешка от началото на плейофите в Sesame НБЛ. „Скиорите“ отстъпиха пред Спартак Плевен със 71:77 във втория мач от полуфиналите в „Арена Самоков“. Наставникът Любомир Киров не бе доволен от представянето на Рилецо през третата част, като изтъкна и проблемите в нападение, които имаше отборът.

В този мач Спартак искаше повече победата, гостите играха по-здраво. Изиграхме много меко третата част – 27:16, което доведе до този резултат.  Определено имахме проблеми в нападение, благодарение на тяхната агресия. Не успяхме да отговорим, в миналия мач се случи същото. Това бяха основните проблеми.

Агресията на Спартак не промени нашия план, просто така се случи. Съдиите са преценили гостите  да стрелят 16 фаула в третата част, може би ние сме били много груби в защита, не знам. Не мисля, че това е повлияло на нашата ротация, така се случи. Това е баскетболът, играем с каквото имаме“, каза още той.

Това са плейофите, серията е равна при 1:1 победи. Нищо не е свършило, отиваме в Плевен, където веднъж загубихме след продължение, а впоследствие и в последната минута. Равностойни сме, просто трябва да играем агресивно в защита. Ще се опитаме да променим каквото трябва, но не можем за два дни. Всичко е в наши ръце, трябва да отидем със самочувствие, защото имаме качеството да спечелим“, поясни Киров.

Тагове: Рилски спортист, Любомир Минчев, НБЛ - мъже