Тунджа и БУБА постигнаха втори победи във финалите при 15-годишните момчета

31-05-2022 21:02 | BGbasket.com

Отборът на БУБА Баскетбол постигна втора победа на финалите на Държавното първенство за момчета U15, което се провежда в Ямбол. БУБА надигра Черно море Тича с 95:69, след като взе аванс от 46:33 на почивката и оглави временното класиране в група А. Варненци са трети с победа и загуба към момента.

На втора позиция е тимът на Доростол, който записа първи успех във финалите. Доростол надигра убедително Академик Бултекс 99 с 92:40, нанасяйки втора загуба на пловдивчани. Съставът от Силистра реализира 35 точки в последната четвърт срещу 6 за противника.

Утре БУБА Баскетбол ще играе срещу Академик Бултекс 99, а Черно море Тича ще излезе срещу Доростол.

В група Б, отборът на Тунджа Ямбол се справи с ЦСКА със 72:47 и е лидер в подреждането. За домакините това бе втора победа във финалите, а ЦСКА вече е с актив от един успех и една загуба на трета позиция. Двубоят бе равностоен до почивката, когато Тунджа водеше само с 6 точки – 36:30, но през второто полувреме домакините вкараха 36 срещу 17 точки за състава от София.

Рилски спортист е втори във временното класиране след като постигна първа победа след успех над Шумен с 90:81 и с това изпрати съперника на последно място с две поражения.

Утрешните мачове в групата са ЦСКА срещу Рилски спортист и Тунджа - Шумен.