БУБА е новият шампион при момчетата U12

(сн. БФБ)
19-05-2024 17:07 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол спечели титлата в Държавното първенство за момчета U12. На финала в „Арена Самоков“ тимът надви миналогодишния шампион Черно море Тича със 72:64.

Трофеят е първи за БУБА в шампионата в тази възраст от 2021 г.

По-рано бронзовите медали бяха спечелени от Рилски спортист, който в мача за третото място победи Балкан.

Двубоят започна с ниска резултатност, като след десет минути игра БУБА водеше с 15:9. Играта вървеше кош за кош почти през цялата втора четвърт, а на почивката пасивът на „моряците“ бе едва точка – 30:31.

След оспорвано начало на второто полувреме, столичният тим направи силна серия в края на третата част, след която поведе с 50:41. Малко след началото на заключителния период разликата стана и двуцифрена, като баскетболистите на Емилия Кръстева удържаха водачеството си до последно.

Калоян Стойков отбеляза 13 точки за БУБА, с 11 е Филип Филипов.

За варненския тим Александър Ушев записа 21 точки, 16 добави Максим Милев.