Денвър с първа победа в плейофите, Ню Орлиънс отново срази Финикс

25-04-2022 11:02 | BGbasket.com

Денвър записа първа победа в плейофите на Запад в Националната баскетболна асоциация през този сезон. Опрян до стената след трите поредни загуби, тимът спечели четвъртия мач с Голдън Стейт със 126:121 на свой терен.

Никола Йокич бе в основата на успеха с 37 точки, 8 борби и 6 асистенции. За „воините“ Стеф Къри записа 33 точки и 8 асистенции, с точка по-малко е Клей Томпсън.

Влезлият от квалификации Ню Орлиънс за втори път срази лидера Финикс, побеждавайки го у дома със 118:103, с което изравни серията на 2-2.

Брандън Инграм отбеляза 30 точки за „пеликаните“. ДиАндре Ейтън се отчете с 23 точки и 8 борби за „слънцата“.

На Изток Маями и Милуоки вече са само на победа от място на четвъртфиналите, тъй като поведоха с 3-1 в сериите си.

Маями се наложи над Атланта като гост със 110:86 след 36 точки на Джими Бътлър. За съперника ДиАндре Хънтър е с 24.

Милуоки също спечели визитата си на Чикаго със 119:95. Янис Андетокумбо бе над всички за успеха с 32 точки, 17 борби и 7 асистенции. Зак Лавийн записа 24 точки и 13 асистенции за домакините.