ЦСКА се пребори за третата си победа, убедителен успех за НСА

(сн. ББЛ)
20-01-2021 23:26 | BGbasket.com

ЦСКА записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ тимът се наложи над последния в класирането Атлетик с 61:55. В друг мач от западния регион НСА надви убедително над Енигма Фойерверк със 76:56.

ЦСКА водеше през цялото време на своя двубой, на моменти и с двуцифрена разлика. По-малко от три минути преди края съперникът му свали само на 4, но „червените“ удържаха водачеството си и спечелиха. Срещата обаче бе белязана с изключително много грешки – 28 за Атлетик и 24 за ЦСКА, като разликата бе, че армейците успяха да се възползват по-пълноценно от тези на противника и да вкарат повече точки от тях (23 срещу 8).

Димитър Генов единствен завърши с двуцифрен актив за победителите, като вкара 16 точки (плюс 7 борби).

За Атлетик Александър Димитров се отчете с 15 точки и 9 борби, Радослав Йорданов вкара 13 точки, а Константин Касъров записа 10 точки и 10 борби.

С изключение на началните минути, когато имаше няколко размени на водачеството, в другия мач НСА също водеше през повечето време. Преднината на тима обаче бе само 6 точки на почивката, като голямата разлика се получи през второто полувреме.

Тимът от спортната академия отново бе с ротация от седем човека в този двубой, като най-резултатен бе Георги Дамянов с 18 точки. Мартин Мандалски завърши със 17 точки и 7 борби, Мартин Петров има 12 точки, с 11 и 8 асистенции е Виктор Серафимов.

За Енигма над всички с 20 точки и 8 борби бе Христо Гатев, а 14 точки добави Андрей Дулгеру.