Тенчо Тенчев разстреля Ямбол с 9 тройки за победа на Академик Пд

05-10-2019 20:00 | BGbasket.com

Отборът на Академик Бултекс 99 разгроми Ямбол със 116:78 в първия кръг на Националната баскетболна лига. Тенчо Тенчев бе неукротим и реализира 27 точки, от които 9 тройки, а още до почивката вече имаше 21 точки в актива си, включително 7 тройки. Той добави още 5 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг на 12-и октомври Академик Бултекс 99 гостува на Спартак Плевен, а Ямбол приема Берое на 13-и.

Двата състава изиграха резултатен сблъсък, а баскетболистите на Ямбол нямаха отговор за по-добрата стрелба и защита на пловдивчани. Освен това те вкараха само 4 тройки от 26 опита срещу 17 от 29 за Академик Бултекс 99.

Домакините започнаха уверено двубоя, направиха серия от 10:0 за преднина от 29:15, а след 10 минути вече водеха с 29:18. В същото темпо състезателите на Академик увеличаваха аванса си, а нова серия от 8:0 вдигна разликата до 41:22. Гостите от Ямбол отстъпваха в борбата под коша (39:28) и не успяваха да отговорят на натиска на противника, като на почивката изоставаха с 45:65.

Ситуацията не се промени особено през второто полувреме, като Академик Бултекс 99 продължи с резултатната игра и преди последната четвърт резултатът бе 86:61. До края разликата достигна 41 точки в полза на пловдивчани след като те спечелиха частта с 30:17.

Освен Тенчев, Васил Бачев бе с основен принос за успеха на Академик с 23 точки, 3 борби и 4 асистенции. С 18 точки и 6 борби завърши Алекс Лонг, а Уилям Пери оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 10 асистенции, плюс 4 борби. Единствено Венелин Христов не взе участие за домакините.

За Ямбол със 18 точки и 4 борби се отчете Петър Вукович, а Стейвиън Алън реализира 17 точки и овладя 5 борби. Александър Матушев добави 13 точки, 3 борби и 8 асистенции.