Черно море и Левски ще спорят за петото място при девойките U19

11-05-2024 12:10 | BGbasket.com

Черно море Одесос и Левски ще се борят за петото място на финалния турнир за девойки до 19-годишна в Самоков.

Черно море постигна първа победа в „Арена Самоков“. Състезателките на Кирил Болшаков спечелиха лесно срещу Дунав Русе след 80:54 в първия мач от разпределение на местата от пето до осмо място. Варненки взеха инициативата още през първото полувреме и до края не се затрудниха срещу момичетата на Магдалена Миланова.

Символичните гости успяха да си изградят солидна преднина още през първото полувреме, спечелено с 48:27. След паузата варненки продължиха да трупат двуцифрена разлика, която не изпуснаха до края.

Нелина Пемпирева се отличи със страхотните 35 точки, придружени със 7 борби и 7 асистенции. Николета Стойнева завърши с 16 и 15 овладени под двата ринга топки, Никол Арсова има 12 и 5 овладени под двата коша топки. Радост Христова приключи с 10 точки и 7 борби.

Никол Николова стана най-резултатна за Дунав с 16 точки, Валя Чолева добави 10 и 5 откраднати топки.

Левски също постигна първи успех на финалите. Баскетболистките на Едуард Вълчев излъгаха Светкавица със 71:67 във втория мач от борбата за пета до осма позиция. „Сините“ изоставаха през по-голямата част преди голямата почивка, но в хода на второто полувреме направиха срещата интересна и впоследствие спечелиха.

Първото полувреме до голяма степен премина под диктовката на символичните гости, които на голямата почивка фиксираха 33:26 в своя полза. Символичните домакини показаха по-добро лице при подновяването на играта и съумяха да стопят изоставането си. Драмата се запази в последната част и водачеството често сменяше своя притежател, но в края „сините“ съумяха да измъкнат успеха.

Елена Христова бе над всички за столичния тим с 25 точки и 9 борби. Ивана Славова навъртя 14, 17 овладени под двата ринга топки и 7 чадъра.

Ина Ненкова приключи с 23 точки и 14 борби за отбора от Търговище. Ния Лилова има 15 и 11 овладени под двата ринга топки, Юлияна Василева вкара 13 точки.