Момчетата U14 с втора победа в Скопие, нова загуба за момичетата

(сн. facebook.com/macedonianbasketball)
04-11-2023 21:48 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U14 записа втора поредна победа на турнира в Скопие по проекта YDF на ФИБА. Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас се наложиха над Румъния с 68:61 в третия си мач от надпреварата.

Още през първата част те натрупаха двуцифрена преднина и след като преднината им стигна и 15 точки, на почивката водеха с 39:29. Последва спад в играта им през третата четвърт, след която съперникът възстанови равенството - 51:51. До края обаче българите отново натрупаха солиден аванс, който този път не изпуснаха до последно.

Калоян Марчев завърши с 20 точки и 8 борби за успеха. Георги Димов има 17 точки и 10 борби.

Отборът ни за момичета U14 загуби мача си срещу Румъния с 62:69, като с това вече има две поражения и една победа.

Почти цялата първа четвърт вървеше кош за кош, но в края й Румъния взе леко предимство и поведе с 25:17, а на почивката авансът на съперника от 8 точки се запази. Разликата скочи до 20 малко след паузата, но баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова показаха характер и преди последната част намалиха за 47:52. В оставащото време румънките отново натрупаха двуцифрена преднина и въпреки опитите на нашите момичета за обрат, до такъв не се стигна.

Александра Атанасова завърши със 17 точки и 9 борби за България, Виктория Стойчева направи дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби, 10 точки има Катрина Бозова.