Момичетата U16 завършиха на 31-во място в Европа

(сн. FIBA.basketball)
19-08-2023 15:16 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за момичета U16 завърши на 15-о място участието си на Европейското първенство в Дивизия B и общо 31-во в Европа. В последния си мач в Подгорица баскетболистките на Силвия Пеева надвиха Люксембург със 78:52.

Успехът бе едва втори за тях на шампионата след този срещу Косово в груповата фаза, като те имат и пет загуби.

След сравнително равностойни начални минути, българките започнаха да трупат разлика и след първата част се откъснаха с 28:13. Авансът им стигна и 20 през втория период, но на почивката съперникът намали за 32:45. През второто полувреме баскетболистките на Силвия Пеева отново увеличиха разликата и без проблеми я задържаха до последно.

Гергана Бъчкова бе най-резултатна за успеха с 21 точки. По 10 добавиха Елена Георгиева (9 асистенции), Силвия Миленова (7 борби) и Николета Стойнова.