Момичетата U16 натрупаха нов успех в контролите


Момичетата U16 натрупаха нов успех в контролите
(сн. БФБ)
10-08-2025 00:30 | BGbasket.com

Българският национален отбор за момичета до 16 години постигна трети последователен успех в хода на своята подготовка за европейското първенство в Истанбул, Дивизия Б. Баскетболистките на Лилия Георгиева сразиха Люксембург с 87:50 в контрола, която се изигра в „Арена Ботевград“.

 

Срещу името на българския тим личат три победи и три загуби преди началото на шампионата в турския мегаполис. След по-малко от 24 часа двата отбора отново ще се срещнат в Ботевград.

 

Домакините не срещнаха проблеми още от самото начало и след 10 минути игра дръпнаха с 14 точки. Във втората част българките отново доминираха и на голямата почивка се изстреляха при 49:25. През второто полувреме ситуацията на се промени и българският им само увеличаваше своята разлика.

 

Деана Станиславова бе над всички за победителките с 18 точки и 6 борби. Габриела Коцева има 11 и 5 откраднати топки.

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: България U16 - момичета, Люксембург U16 - момичета
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи