Гърция бие без Янис в първата контрола
Водена от гладния за успехи Янис Андетокумпо Гърция е смятана за един от фаворитите за Европейска титла. Отборът, воден от Василис Спанулис, започна същинската фаза на подготовката си с успех в контрола срещу Белгия със 74:60 макар и без голямата си звезда.
В отсъствието на крилото на Милуоки, Дино Митоглу бе топ-реализатор за елините, като вкара 18 точки за едно полувреме. С 9 се включи съотборникът на Александър Везенков Янулис Ларендзакис. Вангелис Зугрис пък напусна терена контузен и постави под въпрос по-нататъшното си участие в подготовката.
Очаква се Янис да води титулярите в следващата контрола на Гърция – срещу Сърбия на Никола Йокич. Мачът на 9 август е част от силния турнир в Лимасол с участието на домакина на ЕвроБаскет Кипър и Израел , воден от Дени Авдия.
Сърбите записаха втори успех в подготовката си, след като удариха Полша със 79:67. Мачът отново се игра пред закрити врата в Белград.
ЕвроБаскет 2025 ще се проведе в Латвия, Финландия, Полша и Черна гора от 27 август до 14 септември.
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: Гърция, Евробаскет 2025 - мъже, Сърбия, Белгия, Полша



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)

































