Берое очаквано стартира без проблеми защитата на титлата

(сн. facebook.com/Beroewomen)
10-04-2024 17:01 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна с победа защитата на титлата си в женската А група. На свой терен тимът очаквано не срещна затруднения срещу по-младия и неопитен тим на Локомотив София, побеждавайки го с 95:47 в първия мач от полуфиналната серия.

Реваншът е в петък в София, като се играе до две победи.

Домакините рано решиха всичко в своя полза, след като още след първата четвърт се откъснаха с 22 точки разлика, а на почивката се оттеглиха при 52:25. След паузата авансът им мина границата от 40 точки, като те нямаха проблем да спечелят убедително.

Макар Локомотив да направи само с 3 грешки повече, Берое доминираше осезаемо по останалите показатели. Старозагорският тим вкара 56 от точките си под коша срещу 32, като бе 100% при наказателните удари.

Николина Зубац бе най-резултатна за успеха с 22 точки, като овладя и 16 борби. Николет Гилдей отбеляза 18 точки, с 13 и 7 асистенции е Гергана Маданкова.

За Локомотив Маргарита Иванова завърши с 12 точки и 8 борби. Теодора Големанска вкара 9 точки.