ЦСКА спечели бронза при момчетата U14

(сн. BGbasket.com)
05-07-2023 17:32 | BGbasket.com

ЦСКА спечели мача за трето място във финалите на държавното първенство за момчета U14 в Перник. Тимът се наложи над Черно море Тича с резултат 78:67 след силни първа и последна част на доста оспорвания мач.

След равностойни първи минути „червените“ направиха силна серия и затвориха частта с 23:12, което им даде солиден аванс. Черно море Тича обаче не позволи по-голямо откъсване на съперника си и спечели следващите две части, за да намали разликата само на 5 точки и да остави всичко да се реши в края. Разликата падна и до 4 точки, но със серия от 8:1 ЦСКА отново се откъсна напред и си осигури победата.

Калоян Марчев записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителите, а с 19 плюс 10 завърши Борис Дончев.

Максим Данков завърши с 25 точки и 18 борби за Черно море, а Борис Ангелов – с 14 и 11.