Черно море обърна ЦСКА за лидерска позиция в група А

(сн. BGbasket.com)
02-07-2023 17:35 | BGbasket.com

Черно море Тича се класира напред от група А на финалите за момчета U14, след като спечели дербито срещу ЦСКА с 87:85.

Мачът бе интересен и оспорван, а в последния ден от групите ЦСКА и Доростол ще имат пряк сблъсък за втората квота напред.

С успеха си Черно море вече е с две победи и със сигурност ще заеме едно от първите две места в групата.

Първото полувреме вървеше кош за кош, преди в края му Черно море да вземе лек аванс и да се оттегли с 45:43 в паузата. ЦСКА натисна след подновяването на играта и три минути преди края на третата част имаше най-голямата преднина в мача - 10 точки.

Столичани водеха с 8 преди финалния период, но в него Черно море навакса изоставането си и с пет минути до сирената изравни.

Варненци изиграха по-добре тези заключителни минути, а под две до края имаха преднина от 8.

ЦСКА не се отказа и отново се доближи до една-единствена точка от противника, но не успя да изравни от наказателната линия, а от тази зона Черно море подпечата успеха.

Максим Данков завърши с 22 точки и 11 борби, 16 вкара Денис Иванов с 8 откраднати топки. 23 за ЦСКА отбеляза Калоян Марчев, 18 добави Алекс Петков.

Доростол победи Спартак с 62:52 в другия мач от групата, като води от първата до последната минути.

Борис Димитров вкара 25 за победата, Мартин Златев добави 12, а за Спартак по 10 реализираха Кристиян Цветанов и Борис Димитров.

Любопитното е, че и двата отбора - победители днес - не успяха да вкарат тройка в двубоите.