Сърбия и Германия попълниха четвъртфиналите на Евробаскет

(сн: FIBA)
21-06-2023 00:25 | BGbasket.com

Сърбия ще продължи защитата на титлата си, а към четвъртфиналите на Евробаскет за жени продължи и Германия, като с това бе запълнен и Топ 8 на шампионата.

Бундестимът се наложи над Словакия със 79:69 след сериозна доминация в подкошието. Първото полувреме бе по-равностойно, но след почивката вече Германия пое инициативата и дръпна с до 18 точки.

Мари Гюлих вкара 26 точки с 9 борби за успеха, 15 точки добави Леони Фибих. За Словакия Барбора Врезински отбеляза 18.

Много по-драматичен бе вторият за деня осминафинал, в който Сърбия успя в края да излъже Великобритания с 66:60.

Мачът премина през куп промени на водачеството, а разликата в нито един момент не стана повече от 8 точки.

В по-голяма част от финалната четвърт Сърбия поддържаше преднина от 4-6 точки, но така и не успя до последно да се успокои.

Сръбкините направиха и пропуски от наказателната линия в заключителните минути, за да останат шансове за противника.

По-късата ротация на Великобритания обаче се оказа фактор в края и така британките напускат надпреварата.

16 точки за Сърбия отбеляза Йована Ногич, по 10 добавиха Ивон Андерсън и Маша Янкович. 20 за Великобритания вкара Теми Фагбенле.

Сърбия-Белгия и Испания-Германия са четвъртфиналите за двата тима, класирали се в последните осминафинали.