Евробаскет: Чехия и Черна гора продължават в Топ 8

(сн: FIBA)
19-06-2023 23:15 | BGbasket.com

Чехия и Черна гора преминаха пресявките и се класираха на четвъртфинал на европейското първенство по баскетбол за жени.

В по-драматичния от двата осминафинала Чехия победи Гърция със 79:76.

В следващата фаза чехкините ще се изправят победителя от група Д Унгария.

В цялата среща разликата не мина 7 точки, а мина през доста обрати до края. До последно обаче Чехия имаше минимална преднина, която запазиха от наказателната линия. Съперникът пропусна и тройка със сирената за равенство.

Петра Холешинска се отчете с 19 точки за победителките и записа осем асистенции.

Най-резултатни обаче бяха гръцките баскетболистки Мариела Фасула с 26 точки и Артеми Спану с 22. Фасула записа дабъл-дабъл с 13 борби, а Елеана Христинаки завърши с 11 точки и десет борби.

Черна гора отказа Италия след 63:49 и ще е съперник на Франция на четвъртфиналите.

Решаващ етап от двубоя бе серията от 21-0 за черногорките, в края на първата и началото на втората част. От 8:8 те дръпнаха с 29:8 и повече не погледнаха назад.

Наташа Мак записа отново силен мач с 13 точки и 15 борби, 17 точки вкара Милица Йованович и 15 Мария Лекович.

За Италия Олбис Андре вкара 10, а Мариела Сантучи - 8.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2023 (ЖЕНИ)