С победа и загуба завърши участието на националните отбори U14 в Косово

(сн. facebook.com/kosovobasketballfederation)
12-06-2023 09:42 | BGbasket.com

Победа и загуба от Северна Македония записаха националните отбори на България до 14 години в последния ден от турнира по програмата YDF на ФИБА, който се провежда в Косово.

Момичетата отстъпиха на състава на Северна Македония с 44:74. Тимът ни започна слабо първа четвърт, след която българките изоставаха с 11:31 и до края на срещата не успяха да стопят изоставането си.

С 14 точки се отчете Фатиме Кючукова, а по 9 отбелязаха Ясмина Иброшева и Райна Петрова.

Момчетата изиграха страхотен мач и победиха своя съперник с 68:47, а голямата разлика се получи най-вече в последната четвърт, която те спечелиха с 20:7.

Матин Танев записа четвърти дабъл-дабъл в турнира и финишира с 15 точки и 18 борби. С 10 се отличи Калоян Марчев

Като част от програмата на проекта остават още три международни кампа и един голям национален. В него ще участват баскетболисти с потенциал, родени след 2010 г. Следващата надпревара е планирана да се проведе в Северна Македония през есента.