Бронз за Рилски спортист при момичетата U16

(сн. БФБ)
09-06-2023 14:46 | BGbasket.com

Рилски спорист спечели бронзовите медали на Държавното първенство за момичета U16, което завършва днес в София. В малкия финал в столичната зала „Триадица“ тимът надви убедително Дунав Русе с 62:42.

Баскетболистките на Теодора Петрова започнаха много силно мача и след десет минути игра се откъснаха с 23:5. Преднината им достигна 23 през втория период, но на почивката съперникът намали за 18:32.

Ниската резултатност се запази и след паузата, като Рилски спортист не позволи разликата да падне под 10 и спечели мача. Победителите вкараха 31 точки от грешки на опонента си, което бе и решаващо.

Катрин Бозова бе най-резултатна за успеха с 21 точки и 8 асистенции. С 13 точки и 9 борби е Катрина Иванова.

За Дунав над всички с 26 точки и 17 борби бе Ивета Петрова.