Драматични мачове пратиха Carppopolis и Ахил на финала в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
03-06-2023 21:47 | BGbasket.com

Carppopolis и Ахил ще играят за титлата в ББЛ Б група през този сезон. Двата тима, които се срещнаха и на финала в регион Запад, спечелиха изключително оспорваните си полуфинални двубои на шампионата, решителната фаза от който се провежда в зала „Общинска“ в Стара Загора.

В невероятна драма Carppopolis срази МУ Варна с 68:64. Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Варненският тим дръпна с 26:15 след десет минути игра, но на почивката равенството бе възстановено.

Играта бе много оспорвана след паузата, с поредица от размени на водачеството и без никой да успее да натрупа солиден аванс. Ключова обаче се оказа серия от 7:0 в полза на Carppopolis в заключителните минути и до края той удържа натиска на съперника.

В основата на успеха бе Веселин Веселинов с 38 точки и 9 борби, Даниел Христов има 9.

За съперника Тим Даамен отбеляза 16 точки, с 14 е Шон Даамен.

Много интрига имаше и във втория полуфинал, в който Ахил обърна Хебър Б за 76:74.

Първото полувреме бе много оспорвано, а на почивката резултатът отново бе равен – 36:36. Столичният тим водеше почти през цялата трета четвърт, макар и с не повече от 5-6 точки, а преди заключителния период авансът му бе минимален – 59:58.

Хебър Б стартира много силно решителния период и пет минути преди края дръпна и със 7. Ахил обаче не се отказа и при оставащи 34 секунди Георги Денев обърна за 74:73. Наказателен удар на Николай Нинов изравни резултата, но когато по всичко личеше, че ще има продължение, Георги Кучков донесе победния кош за отбора си 3 секунди преди края.

По 21 точки за победителите реализираха Георги Кучков и Йордан Кирилов (12 борби), с 16 точки е Павел Тодоров.

Над всички за състава от Пазарджик бе Николай Нинов с 32 точки и 15 борби, 16 точки записа Юлий Арабаджийски, а 13 с 13 борби записа Георги Адирков.