Петър Златанович: Можем да поведем с 2-0, ако още малко се напълни залата

(сн. balkan-basket.com)
27-05-2023 22:15 | Мария Маринова

Старши треньорът на Балкан Петър Златанович бе доволен от представянето на отбора си при победата срещу Черноморец в първия мач от финалната серия в НБЛ, като благодари и на феновете за подкрепата. Ето какво каза още наставникът след срещата в Ботевград:

„Добър мач. Победата си е победа. Единственото е, че тръгнахме малко стегнато и сковано в началото, но това е нормално, защото все пак играем финал. Това е първи мач пред нашите хора, които имат изисквания и е нормално да имат такива. Така че на това отдавам този старт и няколкото грешки, че не допуснахме Джордан Тъкър да не се разиграе през първото полувреме. През второто обаче намерихме сили да го спрем, защото и не е реално един човек да е на такова ниво 40 минути и да те бие сам.

Казал съм, че всеки мач с тях сме равни при борбите. Ако запазим това равенство и даже и ги спечелим, както днес, имаме много големи шансове в серията.

Митко Димитров е готов толкова, колкото да ни помогне да вземем мача, както беше и днес. Нека го повтори, да бъде още малко по-добър в защита и ще сме ОК.

Феновете също ни помогнаха. В съблекалнята казах на момчетата, че беше много важно да бием точно днес, за да имаме шансове и феновете да ни подкрепят още повече в следващия мач. Той ще е много труден, защото Черноморец ще се завърне и ще отговори силно.

Следващият мач е най-важният в серията, така че трябва малко да се възстановим. Имаме някои играчи, които са играли над 30 минути, но естествено, финал е, не може да играят по-малко. Мисля, че можем да поведем с 2-0, ако още малко се напълни залата.“

Тагове: НБЛ - мъже, Балкан, Петър Златанович