Миньор 2015 поведе във финала на Запад в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
20-05-2023 00:16 | BGbasket.com

Миньор 2015 спечели първия мач от финалната серия в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна в зала „Триадица“ в София, тимът надви Спортист Своге със 74:66.

Вторият двубой от серията е планиран за 25 май.

Двата отбора изиграха изключително оспорвано първо полувреме, белязано със серия от обрати. Разликата в него обаче така и не надхвърли 5 точки, а на почивката отборът от Перник бе напред с 32:28.

След паузата настъпи подем в играта на Миньор 2015, който се откъсна с 13, но преди заключителната четвърт съперникът му намали за 48:54. Интригата се запази до последно, но баскетболистите на Георги Младенов удържаха натиска на Спортист и не изпуснаха водачеството си до последно.

Георги Бързаков бе най-резултатен за победителите с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции. Милен Дудев има 14 точки и 9 борби, а Боян Тенев добави 11 точки.

За съперника Иван Ценов вкара 16 точки, Борис Матраков е с 15 и 9 борби. Симеон Ценов отбеляза 11, а Джими Хънт се отчете с 10 и 7 асистенции.