Рилецо взе реванш в Пловдив и прати серията с Академик в трети мач

05-05-2023 21:03 | BGbasket.com

Рилски спортист победи Академик Пловдив с резултат 85:66 във втория мач от четвъртфиналната плейофна серия между отборите. По този начин победите вече са 1-1 и серията ще се реши в трети мач, на който самоковци ще бъдат домакини. Това ще е и единствената двойка от първия кръг на плейофите на НБЛ, в която ще се играе трети мач. Той е планиран за 8-и май (понеделник) в зала „Арена Самоков“. Вече е ясен и съперникът на победителя за полуфиналите – Черноморец, който елиминира Спартак Плевен с 2-0 в серията.

Мачът започна ударно за гостите – със серия от 9:0, която стигна до 16:2. Съперникът обаче успя да навакса част от изоставането си до края на първата част за 14:20 след края ѝ. Самоковци запазиха комфортен аванс до почивката, като имаха преднина от 11 точки при 44:33.

Рилски спортист запази инициативата в мача, като спечели с малка разлика и третата четвърт, но това вече направи общата му преднина почти невъзможна за преодоляване до края. След 30 минути резултатът беше 68:52. Стабилна последна част за самоковци запази голямата разлика и серията отиде в трети решителен мач.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки и 14 борби записа Йордан Минчев, пропуснал първия мач. 18 точки, 5 борби и 4 асистенции добави Димаджио Уигинс.

За Академик Томислав Минков реализира 19 точки, а с 13 и 4 асистенции завърши Евгени Хаджирусев.