Късен обрат класира Своге на полуфиналите в регион Запад

(сн. ББЛ)
28-04-2023 23:41 | BGbasket.com

Спортист Своге се класира за полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. Тимът постигна драматична победа във втория мач срещу Левски София 2022 с 84:82 в столичната зала „Триадица“, като така затвори серията с 2-0. Победителите изоставаха почти през целия двубой, включително и с двуцифрена разлика, но направиха обрат в края.

На полуфиналите Спортист Своге ще има за съперник победителя от двойката Фаб ФайвБалкан -2, които ще играят решителен трети двубой.

След размяна на кошове на старта, столичният тим взе леко предимство и след десет минути игра водеше с 27:20. Резултатността спадна драстично през втория период и макар за кратко преднината на домакините да достигна 16 точки, на почивката разликата бе почти непроменена – 43:35.

Двата тима продължиха да играят на приливи и отливи след паузата. Левски София 2022 отново дръпна с двуцифрен аванс, но на свой ред Спортист се доближи само на 3 и преди решителната четвърт отборът от Своге изоставаше с 58:65. Натискът на гостите се засили и четири минути преди края те стигнаха до пълен обрат – 74:73. Последваха размени на водачеството, а 25 секунди преди края столичният тим получи право на последна атака при точка аванс за съперника си. Този път домакините обаче пропуснаха, а изпълнение от фаула подпечата победата за състава на Емил Горанов.

И двата отбора бяха с къси ротации в този мач. Борис Матраков бе най-резултатен за победителите с 24 точки и 9 борби. Иван Ценов реализира 19 точки, с 15 е Герасим Николов, а по 11 добавиха Симеон Ценов (11 борби) и Джими Хънт (7 асистенции).

За Левски София 2022 Ахилеас Зикас бе над всички с 26 точки. Кристиян Георгиев се отчете с 18, Асен Попов има 15, Мартин Димитров е с 12 точки и 7 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ СОФИЯ 2022 - СПОРТИСТ 1959 СВОГЕ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2022/2023