Черноморец срази Спартак Плевен за 9 поред в НБЛ

(сн. БФБ)
29-03-2023 20:58 | BGbasket.com

Черноморец продължава страхотната си серия в НБЛ, като днес записа девета поредна победа. Като домакин тимът се наложи над пряк конкурент за четворката – Спартак Плевен с резултат 90:76. До момента бургазлии са с актив 15-9, а плевенчани – с 12-12, а до края на редовния сезон остават само седем кръга. В следващия Черноморец гостува на Левски, а Спартак посреща Ямбол.

Домакините започнаха мача по-силно и водеха през цялата първа четвърт, но съперникът успя да се задържи близо в резултата. През втората обаче Черноморец вдигна темпото и затегна защитата, за да се откъсне далеч напред за 52:31 на почивката.

Силна трета четвърт за Спартак, спечелена с 26:19, остави интрига в мача, въпреки че след 30 минути на терена разликата отново беше двуцифрена при 57:71. Черноморец обаче бе по-силният отбор и бързо вдигна преднината си над 20 точки, за да си осигури спокойно доиграване на срещата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 25 точки нанзиа Джордан Тъкър, 15 и 8 борби добави Макол Мойен, а с 13 приключи капитанът Георги Боянов.

За Спартак Седариан Рейнс направи дабъл дабъл от 15 точки и 11 борби, Николай Стоянов регистрира 13 точки и 5 борби, а по 12 вкараха Цветомир Чернокожев (6 борби) и Божидар Аврамов (4 асистенции).