Монтана 2003 се бори, но остана без медал в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
26-03-2023 18:50 | BGbasket.com

Монтана 2003 остана без медал в Адриатическата лига през този сезон. Тимът завърши четвърти в надпреварата, след като в мача за бронза в Подгорица отстъпи на Войводина 021 с 56:64.

На финала в турнира един срещу друг ще се изправят домакинът Будучност и Цинкарна Целе.

Двубоят започна кош за кош, но в края на първата част сръбският тим взе леко предимство и поведе с 19:16. Поредица от размени на водачеството беляза началото и на втория период, но на почивката Монтана 2003 отново изоставаше, този път при 32:38, като повече от половината точки на тима до момента – 17, бяха вкарани от Анджелика Митрашинович.

Двата тима правеха много пропуски и след паузата. Войводина 021 обаче на два пъти успя да поведе с двуцифрен аванс, а преди заключителната четвърт се оттегли при 49:41 в своя полза. До края баскетболистките на Николай Господинов на няколко пъти се доближиха на 5-6 точки от своя съперник, но така и не стигнаха до пълен обрат.

Монтана 2003 имаше по-добра успеваемост в подкошието, но отбеляза само една тройка за целия мач срещу седем за съперника си.

Най-резултатна за българския отбор бе Анджелика Митрашинович с 28 точки. Шерийн Съдърланд има 10 точки и 11 борби, с 9 точки е Габриела Николова.

За победителите Шарека Макнийл реализира 22 точки, а с 13 и 18 борби е Жаклина Янкович.