Партизан спря минисерията на Олимпиакос и Везенков в Евролигата

(сн. euroleague.net)
24-03-2023 23:15 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос загубиха като гости от Партизан със 75:90 в мач от 30-ия кръг от редовния сезон на Евролигата. Това сложи край на серията от три поредни победи на Олимпиакос, който е начело в класирането с актив 21-9. В следващия кръг гръцкият тим ще посрещне АСВЕЛ Вильорбан, а в последния кръг от редовния сезон ще се изправи срещу големия си местен съперник Панатинайкос.

Партизан изигра отлично първо полувреме, в което ограничи максимално Везенков и съотборниците му и се откъсна напред за 48:34 на почивката. Олимпиакос върна една част и намали изоставането си почти наполовина, но след цели 30 точки на сърбите в последния период те подпечатаха победата си.

Джеймс Нънали записа 19 точки за победителите, а 17 добави Кевин Пънтър.

Везенков регистрира 6 точки, 5 борби и 3 асистенции за почти три части на терена, а най-резултатен с 21 точки за тима бе Шакил МакКисик.