Хебър спечели с 42 разлика, без да вкара наказателен удар

(сн. ББЛ)
23-03-2023 00:49 | BGbasket.com

Един от лидерите в регион Юг на ББЛ А група– Хебър, не сбърка срещу последния в класирането 3.6.9 Баскетболен клуб, побеждавайки го със 113:71 в собствената си зала „Иван Симеонов“.

Въпреки голямата разлика, отборът от Пазарджик имаше своите колебания в хода на мача. Тимът се откъсна със 17 точки още през първото полувреме, но преди почивката съперникът изравни за 41:41.

След паузата обаче Хебър отново взе инициативата и след 43 точки само в третата част, след края й дръпна с 84:61, а в оставащото време спечели още по-убедително. Победителите вкараха 11 тройки срещу 4, като отбеляза и 63 точки под коша, но не вкара наказателен удар за целия мач, а и изпълни само един такъв.

Христо Бъчков бе близо до трипъл-дабъл за успеха с 23 точки, 16 борби и 9 асистенции, но направи и 8 грешки. Юлий Арабаджийски има 21 точки, с 18 и 12 борби е Михаил Пандев.

За пловдивския тим Асен Попов бе над всички с 22 точки и 10 борби. Роберт Радев има 19 точки, 10 борби, 8 асистенции и 8 откраднати топки с 5 грешки, а Христо Георгиев добави 10 точки.