Академик -2 лимитира Раковски до 49 точки

(сн. ББЛ)
20-03-2023 22:03 | BGbasket.com

Академик Пловдив -2 се справи без проблеми с Раковски, побеждавайки го с90:49 в среща от регион Юг на ББЛ А група. Двубоят се проведе в зала „Сила“.

Срещата на практика приключи още през първото полувреме, след което баскетболистите на Йордан Иванов се откъснаха с 46:16, а съперникът им не бе вкарал нито една тройка и не бе изпълнил наказателен удар.

След паузата разликата в тяхна полза мина границата от 40 точки, като преди заключителната четвърт бе именно толкова – 71:31. Единствено последните минути бяха равностойни, но когато мачът отдавна вече се доиграваше. Раковски завърши мача само с една отбелязана точна стрелба от далечно разстояние, като отстъпваше и по всички останали показатели.

Над всички за победителите бе Йоанис Кикрилис с 26 точки и 11 борби, а дабъл-дабъл има и Кръстомир Михов – 19 точки и 12 борби. С 13 точки е Петър Ралчев.

За съперника Даниел Колев реализира 10 точки.