Желев матира Своге с 8 тройки, трио от Хасково вкара 96 точки

(сн. ББЛ)
12-03-2023 20:32 | BGbasket.com

Хасково срази Спортист Своге със 118:115 в кулминацията на четвъртфиналите в турнира за Купата на ББЛ. Двата тима изиграха изключително оспорван мач в Пазарджик, като им бе нужно продължение, за да определят последния участник във Финалната четворка във Видин след месец. С bet365 регистрация може да си донесете още много вълнуващи емоции в баскетболните мачове.

В основата на успеха бе триото Ивайло Тонев, Тихомир Желев и Динко Христов, вкарали общо 96 от точките на победителите, като Желев отбеляза и впечатляващите 8 тройки.

Двубоят започна на много високи обороти, като двата отбора многократно си разменяха водачеството. Воден от Джими Хънт, вкарал 15 точки само за първата част, обаче Спортист успя да вземе предимство и след десет минути игра водеше с 31:24. Тимът поддържаше аванс от няколко точки и през втория период, но благодарение най-вече на силните изяви на Ивайло Тонев, Хасково пазеше близка дистанция и на почивката намали за 45:49.

Защитата остана на заден план и през второто полувреме. Баскетболистите на Янко Желев стигнаха до пълен обрат в средата на третия период, а преди заключителната четвърт водеха със 79:75. В нея Своге стартира с 8 безответни точки и отново излезе напред, но две поредни тройки върнаха преднината на съперника. Последваха изключително драматични минути, в които Хасково поддържаше крехък аванс, но Борис Матраков вкара в последната секунда и прати мача в продължение при 101:101.

Тимът от регион Юг наниза 7 поредни точки на старта на добавеното време и отново имаше предимство, но 8.7 секунди преди края Герасим Николов бе фаулиран на тройката. Той вкара два от трите наказателни удара и възстанови равенството за 115:115. В самия край обаче Тихомир Желев отново се разписа с фамозна тройка и донесе успеха на своя тим.

Ивайло Тонев бе най-резултатен за победителите с 36 точки, 12 борби и 7 асистенции. Страхотен мач изигра и Тихомир Желев с 32 точки (8 тройки) и 10 асистенции, а близо до дабъл-дабъл бе и Динко Христов с 28 точки и 8 борби, като и тримата играха по 45 минути. Вангел Илиев добави 13 точки.

За Спортист Джими Хънт реализира 28 точки. Борис Матраков има 21 и 13 борби, Симеон Ценов е с 20 точки и 7 борби, Иван Ценов записа 18 точки и 7 борби. Герасим Николов е с 16 точки, Драгомир Павлов добави 12.