Фаб Файв би ЦСКА и се доближи до тройката, драматична победа за Левски 2022

(сн. ББЛ)
12-03-2023 22:02 | BGbasket.com

Фаб Файв завърза интригата за челната тройка в класирането на ББЛ А група, Запад, след успех над ЦСКА-2 с 85:69.

В друг мач от 19-и кръг Левски София 2022 се наложи драматично над Енигма Фойерверк със 79:76.

Фаб Файв и ЦСКА-2 изиграха много интересно и оспорвано първо полувреме, като преминаха през куп смени на водачеството.

Фаб Файв спечели и двете части преди почивката с по точка за 47:45 в паузата.

Силна серия на Фаб Файв в началото на второто полувреме реши доста от нещата, като в тази част ЦСКА отбеляза едва 7 точки. В последния период разликата гонеше и 20 точки, за крайното 85:69 след 40 минути.

Георги Кръстев вкара 17 за победата, Мартин Горунов и Георги Христов добавиха по 15, като първият овладя и 13 борби.

За ЦСКА Димитър Генов отбеляза 19.

Мачът между Левски София 2022 и Енигма бе пълен с амплитуди и обрати, като разликата един-единствен път стигна 10 точки.

Енигма имаше две аванс след първата десетка, но Левски водеше с 2 на почивката. Паритетът на терена се запази и в третия период, а едва в последната част Левски успя да изскочи повече напред.

Енигма обаче отново изравни до 70:70, като оттам започна надлъгване и изпълнение на фаулове, което доведе до ново равенство, 76:76.

На часовника оставаха 27 секунди, когато Христо Николов изравни от наказателната линия, но пропусна втория си изстрел и след това овладя

борбата, но не вкара тройка. За сметка на това Ахилеас Зикас се превърна в герой за Левски с тройка в почти последната секунда за победата.

Зикас вкара 8 тройки за Левски и общо 26 точки, Даниел Запрянов добави 16 и Асен Попов - 10.

За Енигма Христо Николов се отчете с 22, Любен Пасков добави 17 и 14 борби, а Кирил Райков - 18 и 13.